pisz tak jakby nikt nie czytał

2012-10-27 – 16:35

Bałem się, że mi pęknie serce, że będę chciał zostać. Serce pękło, ale nie było aż tak strasznie jak myślałem. Spojrzałem w oczy znajomym. Kilkoro z nich rozumie. Anka powiedziała, że bała się, że przyjadę jako totalny wariat, ale się miło zaskoczyła. :)

Nie potrafię wytłumaczyć czemu chcę być tu a nie tam. Ciężko to zdefiniować, ubrać w słowa. Poczucie wyjątkowości? Próba bycia innym? Ucieczka przed samotnością? Czemu statystycznie bardziej lubię swoje życie tu niż tam? Czemu łatwiej mi tu przetrwać nie odchodząc od zmysłów? A może po prostu fakt, że tu legalnie mogę być wariatem? Że nie dotyczą mnie tu żadne zasady?

Ta pajęczyna, którą tutaj sobie zbudowałem, ma kilka silnych nitek, i kilkaset słabszych. To już nie jest namiot, który mogę tak sobie zwinąć i pójść dalej. Za ciężkie są te emocje, które mnie tutaj przygnały, zbyt silne te emocje, które mnie tu zatrzymały.

Szczęścia nie kupisz. Szczęścia musisz cały czas szukać, nawet jeśli je raz znalazłeś, bo zmieniają się składniki szczęścia, więc cały czas musisz zmieniać receptę. Nad szczęściem musisz pracować, pielęgnować, rwać plony gdy kwitnie, ale i nie poddawać się jeśli czasem będzie gorzkie.

Miałem dużo fuksa. Ale czy na pewno? Czyż nie zapracowałem sobie na to? Tak wiele razy wybierając drogę pod górę. Grając w kasynie ostatnim żetonem. Jadąc nocną taksówką w nieznane.

Jeszcze nie skończyłem.

PS. Przy tej piosence zawsze pęka mi serce.

 1. 3 Responses to “pisz tak jakby nikt nie czytał”

 2. nie znam Cie, a tak bardzo rozumiem to co piszesz, moja przygoda z Bolivia jest bardzo stara, zupelnie inna niz Twoja, a jednak czujemy to samo, piosenke zabieram ze soba,
  pozdrawiam

  By mia on Oct 27, 2012

 3. alez numer mocny

  By Kuba on Oct 27, 2012

 4. Nie ma co dramatyzowac, jestesmy tu bo nam sie poprostu tutaj bardzo podoba pod wieloma wzgledami. Co nie znaczy ze juz na zawsze tu zostaniemy, choc patrzac na znudzana i zadluzona Europe y US przyszlosc jest na tej ziemi.

  By Filip on Oct 28, 2012

Post a Comment